Videonovērošanas atbilstība personas datu aizsardzības likumiem

Izvilkumi no Datu valsts inspekcijas rekomendācijas
„Personas datu aizsardzība darba vietās"

Lasīt vairāk

Izšķirtspējas atšķirība starp analogajām un IP kamerām

Vairumā gadījumu augstāko izšķirtspēju, ko iegūst no analogajām videokamerām, ir 4CIF jeb 704x576 punkti.

IP kameru izšķirtspēja variē no VGA (600x400) līdz 5 megapikseļiem.

Zemāk redzams 4CIF un 2 megapikseļu attēlu salīdzinājums. Šajā gadījumā izšķirtspēja ir tāda, kas varētu būt nepiemērota izdalītā cilvēka personas identifikācijai. Pieņemts, ka personas identifikācijai cilvēka sejas platumā jāietilpst 80 pikseļiem. Pievērsiet uzmanību, ka 4CIF formāta attēlā izšķirtspēja identifikācijas nolūkiem sastāda mazāk kā pusi no optimālā standarta. Arī 2 megapikseļu attēlā izšķirtspēja (65 pix sejas platumā) vēl nav optimāla, lai viennozīmīgi identificētu personu. Šajā gadījumā aiz izdalītās personas atrodošos cilvēkus identificēt būs apgrūtināti vai neiespējami.

Lasīt vairāk

Videonovērošanas atbilstība Alkoholisko dzērienu aprites likumam

Atbilstoši Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6.panta 1.1 daļas 2.punktā noteiktajam, ja tiek tirgots alkohols ar alkohola saturu vairāk kā 5.8 procenti, - alkoholisko dzērienu tirdzniecības zāles pašapkalpošanās zonā un pircēju individuālās apkalpošanas vietā jānodrošina nepārtraukta videonovērošana, videoieraksta veikšana reālā laika režīmā un tā saglabāšana vismaz septiņas dienas pēc ierakstīšanas.

Lasīt vairāk

PoE tehnoloģija IP kamerām


Veidojot IP kameru videonovērošanas sistēmu, visbiežāk tiek izmantota PoE tehnoloģija. Tas nozīmē, ka tiek pielietota vienkāršota kameru pieslēgšana, jo pa vienu savienojumu tiek nodrošināta gan video un datu plūsma, gan strāvas padeve.

 

 

Lasīt vairāk

Videonovērošanas sistēmu salīdzinājums.

Plānojot videonovērošanas sistēmas izveidi mūsdienās grūtības var sagādāt izvēle starp dažādajām tehnoloģijām. Izplatītākās no tām ir
     - Analogā videonovērošana,
     - IP kameras
     - HD SDI
     - un tagad arī HD CVI.

 

Lasīt vairāk

Mobilais internets attālinātai videonovērošanai

Videonovērošanas risinājumi kļūst arvien pieejamāki. Viens no faktoriem ir iespēja veikt attālinātu videonovērošanu caur mobilo internetu tur, kur agrāk tas nebija nodrošināts. Vēlamies sniegt nelielu ieskatu, par mobilās attālinātās videonovērošanas aspektiem.

 

Lasīt vairāk

Kā izdevīgi nomainīt vecās analogās kameras uz HD vai Full HD kvalitātes aprīkojumu.

Tā kā HD CVI aprīkojums darbojas caur koaksiālo kabeli, var pieslēgt jaunās tehnoloģijas kameras pie vecajiem kabeļiem. Kabeļu montāža parasti sastāda lielākās uzstādīšanas izmaksas. Mainot vecās analogās kameras uz jaunajām HD CVI, papildus izmaksu uz kabeļu maiņu nav. Pietam testi apliecina, ka HD CVI tehnoloģijā ir relatīvi zemas prasības pret kabeļu kvalitāti. Tas ļauj sekmīgāk uzstādīt jauno sistēmu uz vecās bāzes.

Lasīt vairāk

Nakts redzamība videonovērošanā

Veicot videonovērošanu tumšajā diennakts laikā, svarīgi ir izvēlēties pareizu apgaismojumu. Pirmkārt, jāsaprot, ka kameras arī nakts redzamības režīmā pie standarta iestatījumiem nevar nodrošināt objektu redzamību bez gaismas avota. Pārslēdzoties nakts redzamības režīmā, kameras pāriet uz melnbaltu filmēšanu un tiek noņemts infrasarkanais filtrs. Šādā režīmā sensors spēj daudz jūtīgāk uztvert gaismu un precīzāk veidot attēlu. 


Bieži nakts redzamību nodrošina infrasarkanās (IR) diodes, kas iebūvētas pašā kamerā, bet ja teritorija vai objekts ir apgaismots ar citiem gaismas avotiem, tad, iespējams,- iebūvētās gaismas nav vajadzīgas.
Izskatīsim vairākus piemērus, ar dažādu apgaismojumu un izvērtēsim plusus un mīnusus.

 

Lasīt vairāk

Drošības risinājumu pielietojuma scenāriju prasības aizvien pieaug. Tradicionālais aprīkojums vairs nespēj tajās izpildīt, tāpēc un bieži sastopamas sekojošas problēmas: pārāk daudz viltus trauksmes, kuras ierosina dzīvnieki, kukaiņi, koku lapotne, lietus un citi objekti, kas nav novērošanas mērķis. Lai izvērtētu trauksmes veidu, ir jāskata videoierakstu, kad pēc notikuma jau ir pagājis kāds laiks. Melnbaltie nakts ieraksti nenodrošina pietiekoši kvalitatīvus vizuālos pierādījumus. Lai izveidotu prasībām atbilstošu sistēmu, ir jāpērk tāds papildus aprīkojums kā ārējie mikrofoni, skaļruņi, detektori un sirēna ar trauksmes gaismām. Turklāt papildus aprīkojuma montāža palielina sarežģītību un laika patēriņu pie uzstādīšanas.

La risinātu iepriekš minētās problēmas, Dahua Technology ir laidis klajā spēcīgu tehnoloģiju – “Trīs-vienā kamerā” jeb TiOC. Šī automatizētā un pārdomātā tehnoloģija efektīvi risina uzdevumus pateicoties trīs funkcijām, kas iestrādātas vienā kamerā: precīza “gudrās” trauksmes nostrāde, aktīvā atbaidīšana un krāsainais nakts attēls. Tālāk seko šo funkciju apraksts.

Precīza trauksmes nostrāde

Viltus trauksme lietotājiem vienmēr ir radījusi problēmas. Ar mākslīgo intelektu darbinātā perimetra aizsardzības sistēma SMD[1] Plus (gudrā kustības noteikšana) nodrošina precīzu trauksmes darbību konkrēti atlasot notikumus, kuros iesaistīti cilvēki vai transports, vienlaicīgi izslēdzot objektus, kas nav novērošanas mērķis, piemēram, dzīvniekus, lapas gaismas un ēnu kustības. Var panākt, ka viltus trauksmju īpatsvars nepārsniedz 2%, un tai pašā laikā palielināts arī kustības noteikšanas attālums. Tas būtiski palielina kopējo TiOC risinājuma efektivitāti.

Aktīvā atbaidīšana un reāllaika trauksme

Papildus tam, ka tiek veikts video ieraksts pierādījumu vākšanai, TiOC spēj atbildēt ar  aktīvās atbaidīšanas darbībām un trauksmes signāliem reālajā laikā, kas būtiski samazina nevēlamu darbību sākšanu objektā. Aktīvā atbaidīšana iedarbojas efektīvāk izmantojot sarkanu un zilu gaismu, kas vairāk piesaista uzmanību nekā balta gaisma, kā arī ir redzama pat miglā un stiprā lietū. Skaļrunis nodrošina līdz pat 110 dB skaļu sirēnas signālu vai ierakstīta balss teksta atskaņošanu.

Uz mobilo aplikāciju tiek sūtīti trauksmes paziņojumi reālajā laikā, kas dod iespēju lietotājiem savlaicīgi reaģēt, iedarbinot sirēnu vai balss brīdinājuma paziņojumus caur divvirzienu komunikāciju. Lietotājs var ierakstīt savus pielāgotos ziņojumus, kurus atskaņo atbilstoši notikumu scenārijam. Aplikācija dod iespēju ar vienu pieskārienu ieslēgt vai atslēgt trauksmes režīmu, kas dara šīs funkcija pielietojumu ērtu un efektīvu.

Pilnas krāsas (Full-color). Kvalitatīvu pierādījumu savākšanas atslēga ir pietiekamas informācijas iegūšana. Dahua TiOC tehnoloģija ir viena no vadošajām pasaulē, kas spēj nodrošināt krāsainu attēlu gan dienā, gan naktī. Krāsainais attēls palīdz labāk atpazīt aizdomās turamos, jo var izšķirt vairāk pazīmes, kas raksturo objektu, piemēram, apģērba vai automašīnas krāsa, kas attiecīgi palielina video pierādījumu kvalitāti.

Trīs vienā TiOC integrē diennakts novērošanu pilnās krāsās, aktīvu atbidīšanu un mākslīgo intelektu (AI) vienā gudrā, inovatīvā risinājumā, būtiski ietaupot laiku un finanšu tēriņus sistēmas uzstādītājiem un lietotājiem.

Dahua TiOC pielietojuma scenāriji

TiOC ir piemērots privātajiem īpašumiem, kuros nepieciešams nodrošināt kārtību un ziņot par nesankcionētu iekļūšanu tādos objektos kā privātmāja, veikals, noliktava u. tml. TiOC spēj precīzi noteikt pareizo novērošanas mērķi, un precīzi iedarbināt trauksmi, efektīvi atbaidīt nevēlamos apmeklētājus ar brīdinošu balss ziņojumu vai sirēnu reālajā laikā – notikuma brīdī. Pilnkrāsu attēls, kuru ieraksta kamera, ir tālākai analīzei noderīgs pierādījuma materiāls par cilvēku vai automašīnu. Pilnvērtīgāks pierādījumu materiāls palīdz labāk aizsargāt īpašumu, jo nozieguma izmeklēšana ir rezultatīvāka.

TiOC ir arī ideāli piemērots izmantošanai āra apstākļos vietās, kur jābūt brīvai piekļuvei pie iebraucamajiem vārtiem vai citās vietās, kur nedrīkst novietot transportu vai uzturēties nepiederošām personām. Piemēram, jānodrošina brīva piekļuve īpašumam ugunsdrošības apsvērumu dēļ.  Izmēģiniet TiOC sistēmu un pārliecinieties, ka tā var darboties, kā uzticams sargs, kurš nenogurstoši pilda savus pienākumus cauru diennakti.

 

[1] No angļu val. SMD - Smart motion detektion - gudrā kustības noteikšana

About usDelivery termsVideoServicesContacts