DOT standarts un sertifikācija

Tā kā likums paredz arvien bargākus sodus par pieļaujamā alkohola līmeņa asinīs pārsniegšanu vadot transporta līdzekli, tad pieprasījums pēc kvalitatīviem alkometriem pieaug. Mūsu produkti, kuru izstrāde balstās uz ilggadēju un fokusētu ražošanas pieredzi, pilnībā apmierinās jūsu prasības.


AlcoSafeTM ir precīzi un stabili alkometri. To ražotājs 20 gadus ir specializējies šo ierīču pilnveidošanā. Vairums modeļu atbilst ASV Transporta Departamenta (DOT*) noteiktajiem standartiem.

LifeGuard ir radīts balstoties uz vairāk nekā 25 gadu pieredzi profesionālu (policijas) alkometru izstrādē un ražošanā. Šī ierīce ir testēta un sertificēta saskaņā ar NHTSA/DOT procedūrām. 

NHTSA - National Highway Traffic Safety Administration (ASV Nacionālā Satiksmes Drošības Administrācija).


*DOT - Department of Transportation jeb ASV Transporta Departaments.
Šis standars ir plaši atzīts arī Eiropas alkometru tirgotāju vidū.

DOT standarts un sertifikācija, ko izsniedz ASV Transporta departaments, ietver virkni testu, kas īpaši paredzēti izelpas alkometru kvalitātes un attiecīgi precizitātes noteikšanai.

Pārbaudē tiek veikti sekojoši testi:

1) Precizitātes / Atkārtojamības tests:

Tiek veikti 20 testa mērījumus 3 alkohola koncentrācijas līmeņiem attiecīgi 0,08, 0,32, 0,80 ‰ BAC1. Tātad, pavisam tiek veikti 60 testi.

Testus veic ar ierīci, kas simulē alkoholu saturošu izelpu. Simulators ar noteiktu plūsmas intensitāti ievada alkometrā izelpu imitējošu gāzu maisījumu, kas satur augstāk minēto alkohola koncentrāciju.

Pieņemama rezultāta kritēriji: Ne vairāk kā 1 testa rezultāts drīkst uzrādīt alkohola koncentrācijas mērījumu ar novirzi > 0.1 ‰ BAC.

2) Temperatūras tolerances tests:

Augstāk minētā testu sērija tiek veikta atkārtoti attiecīgi pie 10o un 40o C temperatūras.

Pieņemama rezultāta kritēriji: Ne vairāk kā 1 testa rezultāts drīkst uzrādīt alkohola koncentrācijas mērījumu ar novirzi > 0.1 ‰ BAC.

3) Viltus pozitīvs tests:

Tiek veikti 20 mērījumi pie alkohola koncentrācijas 0,00 ‰ BAC.

Pieņemama rezultāta kritēriji: Ne vairāk kā 1 testa rezultāts drīkst uzrādīt alkohola koncentrācijas mērījumu > 0.1 ‰ BAC.

Mūsu KX2000, KX2600 un KX168 - visi ir izgājuši DOT sertifikāciju un KX6000s-4, alcoSure K-5 un Optima F16 šos standartus pārspēj.

1BAC - no angļu val. - blod alcohol content jeb alkohola koncentrācija asinīs. Mērījumu rezultāti šajā specifikācijā norādīti promilēs (‰ ).

Par MumsPiegādes noteikumiVideoPakalpojumiKontakti