Videonovērošanas atbilstība personas datu aizsardzības likumiem

Izvilkumi no Datu valsts inspekcijas rekomendācijas
„Personas datu aizsardzība darba vietās"

Lasīt vairāk

Izšķirtspējas atšķirība starp analogajām un IP kamerām

Vairumā gadījumu augstāko izšķirtspēju, ko iegūst no analogajām videokamerām, ir 4CIF jeb 704x576 punkti.

IP kameru izšķirtspēja variē no VGA (600x400) līdz 5 megapikseļiem.

Zemāk redzams 4CIF un 2 megapikseļu attēlu salīdzinājums. Šajā gadījumā izšķirtspēja ir tāda, kas varētu būt nepiemērota izdalītā cilvēka personas identifikācijai. Pieņemts, ka personas identifikācijai cilvēka sejas platumā jāietilpst 80 pikseļiem. Pievērsiet uzmanību, ka 4CIF formāta attēlā izšķirtspēja identifikācijas nolūkiem sastāda mazāk kā pusi no optimālā standarta. Arī 2 megapikseļu attēlā izšķirtspēja (65 pix sejas platumā) vēl nav optimāla, lai viennozīmīgi identificētu personu. Šajā gadījumā aiz izdalītās personas atrodošos cilvēkus identificēt būs apgrūtināti vai neiespējami.

Lasīt vairāk

Videonovērošanas atbilstība Alkoholisko dzērienu aprites likumam

Atbilstoši Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6.panta 1.1 daļas 2.punktā noteiktajam, ja tiek tirgots alkohols ar alkohola saturu vairāk kā 5.8 procenti, - alkoholisko dzērienu tirdzniecības zāles pašapkalpošanās zonā un pircēju individuālās apkalpošanas vietā jānodrošina nepārtraukta videonovērošana, videoieraksta veikšana reālā laika režīmā un tā saglabāšana vismaz septiņas dienas pēc ierakstīšanas.

Lasīt vairāk

PoE tehnoloģija IP kamerām


Veidojot IP kameru videonovērošanas sistēmu, visbiežāk tiek izmantota PoE tehnoloģija. Tas nozīmē, ka tiek pielietota vienkāršota kameru pieslēgšana, jo pa vienu savienojumu tiek nodrošināta gan video un datu plūsma, gan strāvas padeve.

 

 

Lasīt vairāk

Videonovērošanas sistēmu salīdzinājums.

Plānojot videonovērošanas sistēmas izveidi mūsdienās grūtības var sagādāt izvēle starp dažādajām tehnoloģijām. Izplatītākās no tām ir
     - Analogā videonovērošana,
     - IP kameras
     - HD SDI
     - un tagad arī HD CVI.

 

Lasīt vairāk

Mobilais internets attālinātai videonovērošanai

Videonovērošanas risinājumi kļūst arvien pieejamāki. Viens no faktoriem ir iespēja veikt attālinātu videonovērošanu caur mobilo internetu tur, kur agrāk tas nebija nodrošināts. Vēlamies sniegt nelielu ieskatu, par mobilās attālinātās videonovērošanas aspektiem.

 

Lasīt vairāk

Kā izdevīgi nomainīt vecās analogās kameras uz HD vai Full HD kvalitātes aprīkojumu.

Tā kā HD CVI aprīkojums darbojas caur koaksiālo kabeli, var pieslēgt jaunās tehnoloģijas kameras pie vecajiem kabeļiem. Kabeļu montāža parasti sastāda lielākās uzstādīšanas izmaksas. Mainot vecās analogās kameras uz jaunajām HD CVI, papildus izmaksu uz kabeļu maiņu nav. Pietam testi apliecina, ka HD CVI tehnoloģijā ir relatīvi zemas prasības pret kabeļu kvalitāti. Tas ļauj sekmīgāk uzstādīt jauno sistēmu uz vecās bāzes.

Lasīt vairāk

Nakts redzamība videonovērošanā

Veicot videonovērošanu tumšajā diennakts laikā, svarīgi ir izvēlēties pareizu apgaismojumu. Pirmkārt, jāsaprot, ka kameras arī nakts redzamības režīmā pie standarta iestatījumiem nevar nodrošināt objektu redzamību bez gaismas avota. Pārslēdzoties nakts redzamības režīmā, kameras pāriet uz melnbaltu filmēšanu un tiek noņemts infrasarkanais filtrs. Šādā režīmā sensors spēj daudz jūtīgāk uztvert gaismu un precīzāk veidot attēlu. 


Bieži nakts redzamību nodrošina infrasarkanās (IR) diodes, kas iebūvētas pašā kamerā, bet ja teritorija vai objekts ir apgaismots ar citiem gaismas avotiem, tad, iespējams,- iebūvētās gaismas nav vajadzīgas.
Izskatīsim vairākus piemērus, ar dažādu apgaismojumu un izvērtēsim plusus un mīnusus.

 

Lasīt vairāk
О насУсловия поставкиВидеоУслугиконтакты